Dziecko uczy się gryźć – jak możemy mu pomóc? Poznaj Gryzaki LANCO!

Pierwsze zęby u dzieci pojawiają się na różnych etapach pierwszych miesięcy życia. U niektórych dzieci ząbki zaczynają rosnąć już w momencie przekroczenia progu połowy roku życia. U innych dzieci zęby pojawić się mogą dużo później, już po przekroczeniu roczku. Niezależnie od tego, w jakim czasie dziecko zacznie być drażliwe z powodu pierwszych pojawiających się zębów, dobrze będzie pomóc mu w tym ważnym, ale także trudnym momencie. Dzieci w momencie wyrastania pierwszych zębów stają się drażliwe, często płaczą, nie chcą jeść i mają problemy z zaśnięciem. Oprócz dużej dawki czułości i zainteresowania dobrze byłoby maluchowi sprezentować jakiś praktyczny i bezpieczny w stosowaniu dla delikatnych ząbków i dziąseł gadżet, łatwy do utrzymanie w rączce i przeznaczony do codziennego stosowania. Takim sprawdzonym gadżetem mogą być gryzaki lanco. Jeśli chcemy sprawić dziecku prezent z okazji zbliżających się , pierwszych urodzin, lanco gryzak z pewnością się przyda. W najbliższych miesiącach prawdopodobnie nie będzie wypuszczany z rączek.

Gryzak to nie tylko przedmiot…

To także forma pokazująca dziecku, że świat posiada wiele ciekawych kształtów oraz kolorów. Dlatego przy wyborze gryzaka dla naszego dziecka warto zaobserwować rozwiązania projektowe tego rodzaju przedmiotów użytkowych. A są one zdecydowanie bardziej rozwinięte, niż kilkanaście lat temu. Dzisiejsze gryzaki przypominają wyglądem profesjonalnie skonstruowane zabawki. Nic więc dziwnego, że po pierwszych kontaktach dzieci nie potrafią się z nimi rozstać. Choć bywa i tak, że przy pierwszym kontakcie z gryzakiem dziecko podchodzi do sprawy z pewną nieufnością i niechęcią. Wtedy możemy gryzaki lanco w wybranym miejscu wysmarować czymś słodkim, np. odrobiną czekolady, co zachęci dziecko do nieśmiałego stosowania przedmiotu wspierającego naukę gryzienia i masującego przy tym delikatnie całą powierzchnię dziąseł. Dziecko swój ulubiony lanco gryzak zabierać może wszędzie tam, gdzie tylko pojawia się z rodzicami. Przyjemne w kształcie i kolorze gryzaki zawsze przed wyjściem należy schować do opakowania ochronnego. Z racji kontaktu z jamą ustną dziecka, dobrze jest poddawać je codziennemu czyszczeniu i myciu pod bieżącą wodą.

Rodzic czuwa nad higieną oraz bezpieczeństwem dziecka

Nasze dzieci nie przywiązują uwagi do tego, co w danym momencie biorą do ust. Rodzic musi więc wykazać się odpowiedzialnością i pilnować, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Dzieci potrafią pozostawić gryzaki w miejscach niekoniecznie czystych. Jeśli po zakończonej zabawie dziecka znajdziesz lanco gryzak na podłodze, koniecznie podnieś go i umyj dokładnie pod gorącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń, zabijającego wszelkie bakterie. A na domowych podłogach, pełnych zarazków, kurzu i psiej sierści czai się ich naprawdę mnóstwo! Dzieci najbardziej lubią operować zabawkami do gryzienia w momencie, gdy są suche i świeże. Zbyt zaślinione gryzaczki zniechęcają dzieci do przechodzenia dalszych etapów nauki gryzienia – to także warto mieć na uwadze. Kolorowe gryzaki lanco po odłożeniu na półkę z dziecięcymi gadżetami z pewnością zadawać będą szyku wśród innych zabawek i gadżetów, bez których życie malucha byłoby znacznie bardziej szare i monotonne.

Gryzaki LANCO kupisz w sklepie dziecięcym e-babystuff.pl