Jak rozszerzać dietę niemowlaka?

Wraz ze wzrostem dziecka zmienia się również jego dieta. Stopniowo pokarm naturalny zostaje wyparty różnego rodzaju produktami takimi jak wielosmakowe zupki i soczki. Należy, jednak zwrócić uwagę na skład nowo wprowadzonych pokarmów. Tylko w ten sposób dieta będzie zdrowa i bezpieczna dla maluszka.

Prawidłowa dieta dla malucha powinna być przede wszystkim urozmaicona i bogata w różnego rodzaju witaminy. W tym celu po 6. miesiącu życia malucha należy wprowadzić nowe składniki odżywcze, których doskonałym źródłem są warzywa i owoce. Można je znaleźć w różnego rodzaju produktach takich jak: kleiki, kaszki czy soczki. Ważna jest ich odpowiednia konsystencja, która powinna umożliwiać łatwe połykanie. Dlatego najlepiej, jeśli jest ona płynna. Staranne rozdrobnienie substancji odżywczych umożliwia łatwe przełykanie, a jednocześnie nie powoduje utraty walorów odżywczych. Różnorodność smaków to cecha charakteryzująca szeroką gamę produktów Gerber. Bazują one na starannie dobranym i w 100% naturalnym składzie. Rozmaite produkty pozwalają maluchowi odkryć szeroki wachlarz smaków i aromatów. Różnorodność posiłków zachęci dzieci do spożywania pokarmów, a także dostarczy im kompletny zestaw witamin i minerałów. Produkty są pozbawione przypraw, co zapobiega powstaniu reakcji alergicznej oraz sprawia, że produkty są w pełni przyjazne układowi pokarmowego malucha. Zapewnienie dziecku zbilansowanej diety umożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie i wspomaga prawidłowy rozwój.

Gotowe do spożycia produkty oznaczają również wygodę i oszczędność czasu. Rodzice nie muszą sami przygotowywać posiłków, ale mogą sięgnąć po gotowe produkty, które są bogate w witaminy. Wybór dań począwszy od obiadków aż po napoje orzeźwiające oraz deserki pozwala skutecznie opracować jadłospis dla dziecka. Nie tylko doskonale zaspokoi apetyt i pragnienie, ale dostarcza również energii oraz niezbędnych witamin. Tylko odpowiednia dieta sprawi, że nasze dziecko będzie zdrowe i szczęśliwe.