Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy podgrzewacz do butelek?

Każda nowoczesna mama wie, jak istotny jest wybór odpowiednich akcesoriów dla swojego dziecka i zgromadzenie sprzętu ułatwiającego codzienną opiekę nad maluchem. Jedną z takich rzeczy jest bez wątpienia podgrzewacz do butelek. Czym w szczególności należy kierować się przy jego zakupie?

Świeżo upieczone mamy mogą być zaskoczone szerokim wyborem podgrzewaczy – różnorodne funkcje nie zawsze idą w parze z tym, czego faktycznie od nich oczekujemy. Warto więc skonfrontować swoje wymagania z odpowiadającą im ceną: najbardziej zawansowane urządzenia to koszt rzędu kilkuset złotych. Dlatego należy skoncentrować się na funkcjach, które faktycznie ułatwią nam życie.

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest uniwersalność. Podgrzewacz do butelek powinien umożliwić umieszczenie pojemników różnych kształtów i gabarytów, nie ograniczając się do tych najpopularniejszych. Najlepsze modele umożliwiają umieszczenie w podgrzewaczu także słoiczków i akcesoriów dla niemowląt. Istotna jest także intuicyjna obsługa i bezawaryjność. W regulacji temperatury i dostosowaniu podstawowych ustawień do swoich preferencji z pewnością pomoże elektroniczny wyświetlacz. Wśród dodatkowych funkcji mogą znaleźć się także możliwość sterylizacji pojemnika czy płynnej regulacji. Podgrzewacz do butelek powinien gwarantować także możliwość podtrzymywania stałej temperatury i jej stałej kontroli – tak, aby jedzenie dla malucha nie uległo przegrzaniu nawet po przekroczeniu standardowego czasu działania urządzenia. W podobnych sytuacjach skuteczny może okazać się sygnał dźwiękowy.

Kiedy zdołamy już przewidzieć zastosowanie nowego sprzętu w warunkach domowych, warto zadbać także o to, by sprawdził się równie dobrze w podróży. Wymienialne wtyczki (np. przejściówka umożliwiająca użytkowanie w samochodzie), lekkość i poręczność to kolejne cechy, na które powinnyśmy zwrócić uwagę, wybierając nowy podgrzewacz do butelek. Dodatkowym atutem może być także zabezpieczenie przed przegrzewaniem, gwarantujące automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku zbyt wysokiej temperatury.