Chrom dla łasuchów i wiecznych śpiochów

Od dłuższego czasu towarzyszy Ci poczucie rozdrażnienia i chroniczne zmęczenie? Cierpisz na nawracające bóle głowy i ogarnia Cię uczucie niepokoju? W stresujących sytuacjach najchętniej sięgasz po czekoladę, a dzień bez słodkości uważasz za „dzień stracony”? Być może przyczyną Twoich problemów są spadki glukozy we krwi, które najskuteczniej zwalczysz… chromem.

 Chrom

Chrom to jeden z tych mikroelementów, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie. Wystarczy zadbać o to, by w menu znalazły się produkty takie jak: drożdże, wołowina gotowana, jajka, jabłka, gruboziarniste kasze, płatki, pełnoziarniste pieczywo, chude mięso i ryby, owoce morza, a także zielony groszek, brokuły, kiełki pszenicy i zioła, aby uniknąć niedoboru tego cennego pierwiastka. W przypadku, gdy trudno utrzymać odpowiednio zbilansowaną dietę, warto sięgnąć po preparaty uzupełniające niedobory witamin i mikroelementów, w tym chromu oraz błonnika ułatwiającego przyswajanie chromu pokarmowego.

 Niedobór chromu

Niedobory chromu objawiają się dość przykrymi i często uporczywymi dolegliwościami, takimi jak: bóle głowy, drażliwość, stany lękowe, zmęczenie, drętwienie i mrowienie palców u dłoni i stóp, problemy z koordynacją ruchową, a także podwyższony poziom cukru we krwi oraz wzrost szkodliwego cholesterolu. Co więcej, niedostateczny poziom chromu może powodować zwiększenie stężenia insuliny we krwi, a to prowadzi do rozwoju cukrzycy.

 

Jeżeli więc od dawna borykasz się z nadmiarem kilogramów, a do tego ciągle brakuje Ci energii, chrom będzie Twoim sojusznikiem w walce o lepszą sylwetkę, samopoczucie i zdrowie.