Depilacja laserowa – efekty zabiegów

Niechciane owłosienie to problem głównie pań, jednak i panowie często chcą się pozbyć tego i owego. Alternatyw i sposobów na dokonanie tej czynności mamy wiele, jednak nie każdy z nich jest komfortowy i pozbawiony bólu. W przypadku depilacji laserowej możemy liczyć nie tylko na bardzo łagodną dla skóry procedurę, ale również na świetne rezultaty.

 

1. Na czym polega depilacja laserowa?

2. Jak trwałe są efekty depilacji laserem?

3. Powtarzalność zabiegów – ile trzeba ich wykonać?

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych – i przede wszystkim, trwałych – sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg dedykowany zarówno paniom, jak i panom. Wystawienie cebulek włosów na działanie wiązki lasera sprawia, że ulegają one zniszczeniu, stają się słabsze i zdecydowanie wolniej się regenerują. Dzięki temu możemy uzyskać efekt jednolicie gładkiej skóry na bardzo długi czas, a przy odpowiedniej ilości powtórzeń – już na zawsze. Depilację laserem można przy tym przeprowadzić na każdej części ciała, tak długo jak nie mamy żadnych przeciwwskazań do poddania się tej procedurze, jak na przykład problemy skórne czy wysypka.

 

Jak trwałe są efekty depilacji laserem?

Laser podczas depilacji niszczy i usuwa włosy w fazie wzrostu. Z tego względu po jakimś czasie zauważymy pojawianie się tych, które w momencie zabiegu były na innym etapie rozwoju. Aby pozbyć się owłosienia niemalże w pełni potrzeba jest więc kilku sesji, które wykonuje się w ściśle określonych przez kosmetologa odstępach. Zazwyczaj jest to interwał co 8 do 12 tygodni. Po tym czasie nie będziemy musieli niemal w ogóle martwić się nawrotem niechcianego owłosienia. Czasem, w przypadku mocnych włosów, mogą pojawić się pojedyncze sztuki, jednak do ich usunięcia wystarczy jeden zabieg „przypominający”.

 

Powtarzalność zabiegów – ile trzeba ich wykonać?

Depilacja laserowa jest procesem składającym się z kilku etapów. Aby w pełni pozbyć się owłosienia z konkretnej części ciała, musimy poddać się około 5 lub 6 zabiegom. Po takiej serii mamy pewność, że wszystkie cebulki włosów zostały uszkodzone w konkretnej fazie ich rozwoju. Kluczowym dla osiągnięcia spektakularnych efektów jest również proces zadbania o depilowane miejsce już po pracy lasera – nie powinniśmy go wtedy opalać, musimy za to używać wskazanych przez specjalistę kosmetyków i pamiętać, aby nie drażnić wrażliwej skóry, na przykład poprzez pocieranie ręcznikiem. Więcej na temat depilacji laserem dowiesz się na stronie depilacja.pl.