Sposoby na piękne stopy latem

Która z nas nie marzy o pięknych i gładkich stopach. Latem, gdy panująca na zewnątrz temperatura wymusza na nas wybór butów odkrytych – sandałów, klapek, szpilek etc. – zdrowe i eleganckie stopy, a także zadbane paznokcie to podstawa. Chociaż zima minęła wiele miesięcy temu, niektóre z pań do tej pory nie pozbyły się popękanych pięt i przesuszonej skóry. Chociaż sposobów na piękne stopy jest dużo, my przedstawiamy Wam cztery najprostsze, najszybsze, a przy okazji – najskuteczniejsze.

Po pierwsze: PIELĘGNACJA

Codzienna pielęgnacja to podstawa. Większość przedstawicielek płci pięknej dba tylko o te fragmenty ciała, które widać na co dzień. Nie tylko skóra twarzy wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków. Regularne zabiegi z zakresu podstawowej higieny sprawią, że problemy z przesuszonymi i popękanymi stopami staną się tylko złym wspomnieniem.

Po drugie: KĄPIELE SOLANKOWE

Kąpiel w wodzie z solą sprawi, że nasze stopy będą idealnie gładkie oraz miękkie. Miska z ciepłą wodą oraz kilka łyżek soli – najlepiej gruboziarnistej – wystarczą, aby osiągnąć upragniony efekt: piękne nogi. Sól nie tylko zmiękcza stary naskórek, ale również sprzyja jego szybkiemu pozbyciu. Po kilkunastu minutach moczenia stóp należy użyć specjalnej tarki, pumeksu bądź gąbki peelingującej, aby zetrzeć starą i odsłonić nową – miękką i gładką – skórę.

Po trzecie: MASECZKI ZŁUSZCZAJĄCE

Kiedy kąpiel solankowa to za mało, z pomocą przychodzi maseczka złuszczająca. Specjalne maseczki do stóp znajdziemy niemal w każdej drogerii np. w Rossmanie. Odpowiednio dobrana maseczka złuszczająca sprawia, że stary naskórek odchodzi od stopy. Pamiętajmy jednak, że efekt ten może utrzymać się dłużej niż jeden dzień. Po aplikacji produktu należy unikać wyjść z domu. Po zabiegu – celem odpowiedniej pielęgnacji – należy nałożyć na stopy krem odżywczy bądź nawilżający. Finalnie, otrzymamy efekt niczym z reklamy TV – nasze stopy będą gładkie i miękkie.

Po czwarte: OLEJKI

Olejowanie to zabieg, który sprawdzi się nie tylko w przypadku włosów czy twarzy, ale niemal każdego rejonu naszego ciała – również stóp. W każdym przypadku proces olejowania przebiega tak samo. Aby osiągnąć upragnione efekty należy smarować stopy dedykowanym olejkiem nie rzadziej niż co dwa dni. Zabieg ten warto połączyć z masażem. Odpowiedni ucisk poprawia krążenie, a to natomiast przyspiesza procesy regeneracyjne w komórkach. O olejowaniu warto pomyśleć przed snem – tak, by wybrany kosmetyk mógł się wchłonąć przez noc.