Czas wolny kobiety współczesnej

Rola kobiety na przestrzeni wieków nieustannie się zmieniała. I chociaż przez stulecia była ona przede wszystkim strażniczką domowego ogniska, to dziś z powodzeniem odnajduje się także w typowo męskich zadaniach. Funkcje żony i matki wciąż stanowią swoistego rodzaju „podstawę” kobiecości w wielu kulturach, jednak stopniowo ustępują one miejsca innym, niemniej ważnym ze społecznego punktu widzenia, rolom. I tak jak zmieniło się znaczenie kobiety w społeczeństwie, tak też zmienił się sposób spędzania wolnego czasu w kobiecym wydaniu.

Kobieta Współczesna

Kobieta współczesna coraz częściej staje się niezależna, samodzielna i świadoma swych potrzeb. Z tego też powodu powstaje coraz więcej miejsc skoncentrowanych na obsłudze kobiet. W wielu miastach na całym świecie można więc natknąć się nie tylko na fitness kluby obsługujące tylko i wyłącznie panie, ale i gabinety kosmetyczne, kawiarnie, a nawet hotele. Po co to wszystko? Chodzi przede wszystkim o stworzenie przestrzeni dla kobiet, które spragnione są relaksu i odpoczynku na zupełnie innym poziomie.

Czas wolny

Naturalnie najczęściej czas wolny kobiety (szczególnie Polek) w XXI wieku ogranicza się do czytania książek, wspólnego wyjścia z przyjaciółkami na zakupy lub do kawiarni na pyszną kawę. Panie chętnie poświęcają chwilę wolnego na leżakowanie w przydomowym ogródku lub na balkonie. Te bardziej aktywne wybierają bieganie, jazdę na rowerze lub wędrówki po górach. Wiele z nich chętnie korzysta z uroków SPA lub  warsztatów jogi. I trzeba przyznać, że dziś czas wolny można spędzić w bardzo atrakcyjny sposób.