Dlaczego warto kupić dziecku piasek kinetyczny

Które dziecko nie lubi bawić się w piaskownicy? Jednak ta zabawa jest przeznaczona na dwór, a co za tym idzie wymaga ładnej pogody. Jednak na rynku pojawił się piasek kinetyczny, który pozwala na podobną zabawę w domu.Co ważne, bez bałaganu czy brudu. Piasek kinetyczny (albo magnetyczny) jest w pełni bezpieczny podczas zabawy, nie brudzi rąk, nie obkleja domowych sprzętów a do tego ma świetną plastyczną konsystencję.

Co to jest piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny to zwykły piasek nasączony specjalnym polimerem, dzięki czemu nabiera wyjątkowych właściwości. Jego konsystencja przypomina coś na pograniczu piasku i plasteliny. Nie jest ani sypki, ani twardy, a mimo to można go przesypać przez palce i tworzyć z niego różne formy. Chyba najlepszym przybliżeniem tej unikatowej konsystencji będzie mokry piasek na plaży. Jest świetną alternatywą dla innych mas plastycznych.
Co ważne, pomimo zawartości polimeru piasek kinetyczny jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Mogą się nim też bez obaw bawić dzieci z alergią, nie uczula. Bez żadnych problemów można pozwolić na zabawę piaskiem kinetycznym już dwulatkowi. Piasek magnetyczny jest jednak bardzo drobny, dlatego młodsze dzieci powinny bawić się nim pod kontrolą rodziców.

Dlaczego warto kupić piasek kinetyczny?

Zabawa piaskiem niesamowicie relaksuje i uspokaja, dlatego jest dobrą opcją dla przepracowanych, zestresowanych rodziców. Piasek ma ciekawą strukturę – doskonale przelewa się przez palce a do tego łatwo ulepić z niego różne kształty. Taka zabawa nie tylko pozwoli spędzić czas z dziećmi, ale i zrelaksuje po ciężkim dniu.

Piasek kinetyczny, w przeciwieństwie do innych materiałów i mas plastycznych nie brudzi. Nie przykleja się ani do rąk, ani do mebli, ubrań czy dywanów. Za to gdy się rozsypie, bardzo łatwo go połączyć, bo mniejsze kawałki „przyciągają się” do większych.

Piasek magnetyczny nie wysycha, nie traci swoich właściwości jeśli któregoś razu zapomnicie, lub nie będziecie mieli czasu posprzątać po zabawie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że piasek kinetyczny doskonale rozwija zdolności manualne ale i kreatywność dzieci. Taka zabawa to świetna okazja do ćwiczenia motoryki najmłodszych- piasek można ugniatać, wałkować, wycinać z niego różne kształty.

Piasek kinetyczny może mieć wiele zastosowań. Można z niego lepić babki z piasku czy budować zamki. Zakopując różne przedmioty pod piaskiem można z dzieckiem bawić się w małego archeologa. Można próbować odciskać w nim różne przedmioty, lub po wygładzeniu pisać jak po piasku na plaży.

Rodzic nie zawsze musi uczestniczyć w takiej zabawie. Dziecko może bawić się takim piaskiem samo, z rodzeństwem czy kolegami. Taka wspólna zabawa z rówieśnikami na pewno zapewni dzieciom mnóstwo śmiechu i radości.

Piasek kinetyczny nie tylko w domu

Właściwości relaksujące i odprężające piasku kinetycznego doceniają nie tylko rodzice. Często jest on wykorzystywany także przez rehabilitantów i psychologów dziecięcych, a powyższe właściwości piasku zostały potwierdzone w wielu badaniach i eksperymentach. Zabawa piaskiem sprawia, że dzieci się uspokajają, co ułatwia rozwiązywanie problemów i pracę z problemowymi maluchami. Piasek magnetyczny pomaga też w w terapii ręki, na przykład przy poprawie napięcia nerwowego.

Piasek kupisz np. pod tym adresem: https://e-babystuff.pl/zabawki/piasek-kinetyczny/