Jak spakować całą rodzinę na wyjazd i nie zwariować?

Każdy rodzinny wyjazd wiąże się z długimi przygotowaniami. Ich naturalną częścią jest pakowanie; zazwyczaj to panie pilnują, by wszystko, co trzeba, znalazło się w podróżnych torbach. Proces pakowania całej rodziny wymaga jednak nieziemskiej cierpliwości i dobrej organizacji. Z tego względu podpowiadamy o czym warto pamiętać i co zrobić, by pakowanie nie przyprawiło pań o ból głowy.

Zapisz wszystko w planerze

Pakowanie do wyjazdu warto zacząć kilka dni wcześniej. Pierwszą czynnością, jaką warto wykonać jest…zapisanie sobie wszystkiego w planerze lub na zwykłej kartce. Najlepiej zrobić osobną tabelkę dla każdego członka rodziny. Rozpisywanie warto zacząć od odzieży, przy czym konieczne jest sprawdzenie prognozy pogody na dni wyjazdu. Jednocześnie należy pamiętać, że nawet jeśli zapowiadana jest ciepła, słoneczna pogoda, to warto zapakować dla każdego członka rodziny przynajmniej jedną cieplejszą rzecz. Bielizna dziewczęca (lub chłopięca), odpowiednio dobrane buty, sweter, okulary przeciwsłoneczne latem, jeansy, bluzki z naturalnych materiałów – to absolutna podstawa. Warto zadbać także o podstawowe kosmetyki do higieny i pielęgnacji ciała; nie należy jednocześnie przesadzać z ich liczbą, nawet, jeśli na urlop jedziemy samochodem. Uwaga – wiele osób zapomina o ładowarkach do urządzeń elektronicznych, dlatego lepiej spakować je wcześniej.

Pakuj metodycznie

Najlepiej pakować każdego członka rodziny osobno i w ustalonej wcześniej kolejności – dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że coś ważnego zostanie przeoczone. Przygotowaną wcześniej listę warto skonsultować z dziećmi i partnerem; być może to oni dorzucą coś, co nie było uwzględnione w spisie. Walizki i torby najlepiej naszykować już dwa dni przed wyjazdem – dzięki temu ostatniego dnia będzie można uzupełnić ewentualne braki. Ważne, by podczas całego procesu pakowania starać się nie stresować; nawet, jeśli zdarzy się jakaś pomyłka, większość podstawowych rzeczy, takich jak np. kosmetyki, można kupić na miejscu.