Peeling kawowy kontra cellulit

Jesteś miłośniczką kawy? Nie potrafisz wyobrazić sobie dnia bez kubka aromatycznego napoju? A czy wiedziałaś o tym, że kawa pomoże Ci nie tylko zwalczyć senność, ale i skutecznie pozbyć się „pomarańczowej skórki”?

Nieestetyczne zmiany

Nieestetyczne zmiany na udach, pośladkach i brzuchu to problem niemal 80% kobiet na całym świecie. I chociaż utarł się mit na temat tego, że cellulit gości na ciele nieco okrąglejszych pań, to w rzeczywistości boryka się z nim coraz więcej, także szczupłych osób. Jeżeli więc znalazłaś się w gronie „tych walczących”, koniecznie wypróbuj peeling kawowy domowej produkcji.

Peeling kawowy

Przygotowanie peelingu kawowego jest bardzo proste, a wszystkie niezbędne składniki znajdziesz we własnym domu. Istnieje kilka wariantów domowego preparatu antycellulitowego, wobec czego sama możesz zdecydować, która wersja najbardziej Ci odpowiada. Podstawą każdego peelingu jest oczywiście kawa. 2-3 łyżeczki parzonej kawy należy zalać wrzątkiem i po zaparzeniu usunąć z niej napar. Do tak przygotowanej „podstawy” należy dodać ½ szklanki ulubionego płynu do kąpieli lub żelu pod prysznic. Taką miksturę wcieramy w uda przez ok. 10 minut i spłukujemy pod prysznicem.

 

Jeżeli zależy nam na jeszcze lepszych efektach, fusy można połączyć z 2 łyżkami oliwy z oliwek lub oliwką do ciała, a także łyżeczką cynamonu w proszku. Wszystkie składniki należy starannie wymieszać, a następnie otrzymaną „papką” wykonać 10-15minutowy masaż ud i pośladków.

 

Peeling kawowy należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu, aby skóra stała się gładka i elastyczna.