Poznaj nowość – Meble bellamy nomi

Nie ma wątpliwości, że to jak urządzi się pokój dziecięcy, jest ważną sprawą. Odpowiednie kształty i kolory mebli, jak również ich ułożenie względem siebie decydują o tym, jak dziecko czuje się w swojej własnej przestrzeni. Komfort w pokoju dziecięcym jest bardzo ważny dla jego samopoczucia oraz rozwoju. Ciekawą propozycją jest zestaw mebli do pokoju dziecięcego bellamy nomi.

Odpowiednie kształy mebli

Jak wspomniano, kształty mebli mają duże znaczenie. Jeśli chodzi o kształt mebli w zestawie nomi bellamy oferuje ciekawe rozwiązanie. Kształty wszystkich mebli są oparte przede wszystkim na trójkącie oraz kole. Warto zauważyć, że wybór tych kształtów nie jest wcale przypadkowy.

Jak wiadomo, dzieci zawsze, gdy mają na przykład narysować dom, rysują trójkąt. Kojarzy on im się z ich miejscem zamieszkania, z przytulnym domem, w którym czują się maksymalnie bezpiecznie. Trójkątne meble również kojarzą się z bezpieczeństwem. Ponadto, niektóre konstrukcje w zestawie bellamy nomi tworzą coś na kształt schowków, w których dzieci mogą się schować.

Koło natomiast jest powszechnie kojarzone z otwartością i przestrzenią. Sprawia ono, że pokój faktycznie zdaje się być bardziej przestrzenny oraz jest niejako otwarty na świat. Koliste kształty mebli zachęcają więc dziecko do większej otwartości, aktywności i eksploracji otaczającego je świata.

Kolory mebli

Z całą pewnością, oprócz kształtów mebli niezwykle istotne są również ich kolory. Jeśli chodzi o nomi bellamy proponuje meble w kolorze białym. Powierzchnia blatów i innych pomalowanych części jest jednak całkowicie matowa. Kolor bieli zapewnia spokój, a jednocześnie ożywia nieco pokój i sprawia, że jest on jasny.

Warto jednak zauważyć, że niektóre elementy mebli bellamy nomi są jednak jasnobrązowe. Mowa tutaj na przykład o nogach stołu. Jest to kolor dębu bądź buku, gdyż niektóre elementy mebli są wykonane właśnie z drewna tych drzew.

Z czego stworzono meble bellamy nomi?

Wszystkie meble w zestawie wykonane są z drewna. Niektóre z nich, jak na przykład blaty, czy też wspominane już nogi od stołu, wykonane są z drewna dębowego. Ponadto, można również natrafić na części z drewna bukowego. Z buku wykonane są między innymi drabinki, które służą dziecku znajdującemu się w łóżeczku do podpórki, gdy próbuje po raz pierwszy przyjąć stojącą postawę.

Bezpieczeństwo mebli

Z pewnością tym, na czym większości rodziców zależy najbardziej, jest stworzenie przestrzeni, która będzie dla dziecka bezpieczna. Niektóre meble jednak stanowią zagrożenie. Jak to jest w przypadku bellamy nomi?

Wydaje się, że w tym przypadku nie ma się czego obawiać. Meble bellamy nomi są bowiem pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby wyrządzić dziecku krzywdę. Niektórych martwią jednak lakiery, którymi pokryta jest część mebli. Jednakże, podczas konstrukcji mebli bellamy nomi wykorzystuje się tylko najlepsze lakiery, które posiadają wszelkie odpowiednie atesty. Są to lakiery bezpieczne dla zdrowie, które na dodatek nie uczulają, przez co meble są bezpieczne nawet dla alergików.

Meble z kolekcji Nomi kupisz tutaj