Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Coraz więcej dzieci cierpi na otyłość. I nie jest to wyłącznie efekt złej diety. Problem tkwi najczęściej w tym, że zamiast pójść na spacer, dziecko woli tkwić przed telewizorem. Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? Co zrobić, by żyło aktywnie i zdrowo?

Żeby dziecku się chciało..

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko pokochało sport, musisz być dla niego przykładem i to od najmłodszych lat. Każdy rodzic, jest dla swojego dziecka autorytetem. A jako wzór do naśladowania rodzic może dbać o to, by jego dziecko przejawiało cechy, niezbędne do codziennej egzystencji.

Jeśli więc dziecko ma ćwiczyć – ćwicz z nim. Pokaż mu, że aktywność fizyczna to nie przykry obowiązek, a naprawdę fajna zabawa. Jeśli twój maluch kocha wszelkie wygibasy, usiądźcie razem przed komputerem i wpiszcie w wyszukiwarkę frazę: gimnastyka dla dzieci Łódź. Bez problemu znajdziecie miejscówkę, w której można przerodzić niewinne hobby, w prawdziwą pasję. Pójdź z dzieckiem na zajęcia, pokaż, że dopingujesz, że Cię to cieszy, że jesteś dumny – na pewno zadziała.

Przy zachęcaniu dziecka do aktywności fizycznej ważne jest też to, byśmy dawali mu wolność wyboru. Nie istotne jest to, że chcielibyśmy zrobić z własnego dziecka gwiazdę piłki nożnej, czy koszykówki. Jeśli nasza pociecha nie czuje tego sportu, to i tak nic z tego nie będzie, a tylko się zniechęci do jakiejkolwiek aktywności. Za to gdy wybierze swoją dyscyplinę samodzielnie będziesz mieć pewność, że nie robi nic wbrew sobie, a uprawianie sportu sprawia mu przyjemność.

Istotne jest również zachowanie zdrowego rozsądku. Nie możemy od dziecka wymagać zbyt wiele, bo jeśli nie sprosta naszym oczekiwaniom, a my wyraźnie to zaznaczymy, to może zdarzyć się tak, że zniechęci się już zupełnie i zamiast biegać za tą piłką czy uczyć się ciosów karate, usiądzie przed komputerem lub telewizorem i żadną siłą go stamtąd nie odciągniemy.

Aktywność fizyczna powinna zawsze przybierać przyjemną formę – taką jak na przykład gimnastyka dla dzieci Łódź jest miastem, w którym znajdziemy mnóstwo tego typu atrakcji a warto pamiętać, że dzieci lubią brać przykład również z siebie nawzajem. Zatem zapisanie pociechy na takie zajęcia może być strzałem w dziesiątkę.