Kosmetyki – jak ich używać?

Kobiety od zarania dziejów dbały o swój wygląd tak samo, jak panowie, chociaż oni rzadziej się do tego przyznają. Na rynku znajdziemy cała masę kosmetyków: kremów, toników, żelów do różnych rodzajów skóry, dostosowanych do wieku osoby, która ma tego używać, a także półki w sklepach uginają się od tych do makijażu.

 

  1. Po co stosować krem na dzień?
  2. Po co stosować krem na noc?

Dbanie o swój wygląd jest nie tylko zdrowe dla ciała, ale również dla psychiki. Gdy jesteśmy zadbani, czujemy się bardziej komfortowo we własnej skórze. Tyczy się to nie tylko takich podstaw, jak utrzymywanie czystości, ale też korzystania z olejków, peelingów, toników, kremów i tak dalej. Dla współczesnych kobiet ważny jest tez makijaż, dlatego taka popularnością cieszą się pudry, fluidy, podkłady, cienie do powiek, kredki do oczu, tusze do rzęs i wiele innych akcesoriów. Wiele tych kosmetyków znajdziemy, wpisując w wyszukiwarkę frazę „wizaż sklep”. Znajdziemy jeden z popularniejszych i cieszących się niesłabnąca renoma sklepów z kosmetykami. Stacjonarnie mieści się w Warszawie, jednak można zamawiać produkty poprzez stronę internetową. O jakich kosmetykach konkretnie będziemy mówić w tym artykule? Jest ich wiele, ale wróćmy do kremów. Zapewne nie jedna osoba słyszała o kremach na dzień i noc. Powszechna praktyką wśród wielu pań jest stosowanie ich zamiennie, a to duży błąd, bo to nie jest to samo. Dlaczego jeszcze? Już wyjaśniamy.

 

Po co stosować krem na dzień?

Stosowanie kremu na dzień ma wiele zalet. Przede wszystkim chroni ona nasza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Należą do nich smog, promieniowanie UV, czy nawet niska temperatura. Co jeszcze może zdziałać taki krem. Upiększa on nasza skórę, sprawiając, że wygląda zdrowo i świetliście. Na co należy zwracać uwagę? Wybieramy krem, który będzie dopasowanych do indywidualnych cech skóry. Przykładowo krem na dzień do cery tłustej będzie również matował. Konsystencja kremu jest lekka, ponieważ ma on się szybko wchłaniać, a ponadto dobrze będzie, jeśli posłuży jako baza bod makijaż. Podsumowując, krem na dzień ma za zadanie chronić i nawilżać.

Po co stosować krem na noc?

Głównym zadaniem kremu na noc jest odżywianie i regenerowanie skóry twarzy. Wpływa on na indywidualne potrzeby skóry. Posiada on dużo bogatszą formułę od kremu na dzień. Co w nim znajdziemy? Lipidy, witaminy, kolagen, odżywcze oleje i ekstrakty roślinne. Działanie zależne jest od wyboru produktu. Może on wygładzić zmarszczki, poprawić jędrność skóry, usunąć przebarwienia, zniwelować trądzik lub natłuścić skórę twarzy. Zarówno krem na noc, jak i na dzień znajdziemy w tym oto sklepie: https://www.wizazsklep.pl/238-kremy-do-twarzy-na-dzien.