Pielęgnacja włosów – dlaczego jest tak ważna?

Piękne włosy są oznaką zdrowia i jednym z atrybutów urody. W tym celu należy zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy i mikroelementy, które podtrzymują włosy w dobrej kondycji. Pielęgnacja włosów opiera się również na stosowaniu odpowiednich dermokosmetyków.

Nieodpowiednia dieta, niedobór witamin oraz niewłaściwa pielęgnacja włosów prowadzą do pogorszenia się ich kondycji. Na skutek tego tracą blask, stają się bardziej matowe i wysuszone. Zaczynają szybciej oraz intensywniej wypadać. Z czasem jest to coraz poważniejszy problem. Słabe i zniszczone włosy są niejednokrotnie powodem skrępowania i prowadzą do obniżenia własnej samooceny. Dlatego codziennym rytuałem powinna być odpowiednia pielęgnacja włosów. Z myślą o niej powstały starannie opracowane dermokosmetyki. Nie tylko nawilżają i wspomagają odbudowę prawidłowej struktury włosa, ale również wzmacniają je od cebulek aż po same końce. Dzięki temu włosy staje się piękne i błyszczące od nasady aż po same końce. Naturalne wyciągi ziołowe takie, jak chociażby z roślin mięty i melisy pozwalają zmniejszyć podrażnienia występujące na skórze głowy, co wspomaga odpowiednie funkcjonowanie jej gruczołów łojowych. Pielęgnacja włosów powinna uwzględniać stosowanie szamponów, specjalistycznych odżywek i maseczek. Zawarte w nich witaminy i naturalne olejki doskonale odżywiają i wzmacniają włosy. Dermokosmetyki zawierają w swoim składzie biotynę i pantenol, które odpowiadają za wygładzenie włosów. Dzięki temu sprawiają one wrażenie zdrowszych i bardziej lśniących. Nie puszą się, dzięki czemu są łatwiejsze w układaniu.

Odpowiednia pielęgnacja włosów ma również na celu ich efektywną ochronę przed szkodliwymi czynnikami takimi jak: zanieczyszczenia środowiskowe czy promieniowanie ultrafioletowe. Stosowanie dermokosmetyków odporność włosów na uszkodzenia mechaniczne, które najczęściej są spowodowane ich nadmiernym suszeniem czy prostowaniem. Specjalistyczna formuła preparatów pielęgnacyjnych nie obciąża włosów i wspomaga odbudowę zniszczonych fragmentów włosów.