Pospolity aloes receptą na wzmocnienie!

Wielu ludzi hoduje w doniczkach aloes ale nie wie o tym iż można go bezpiecznie stosować. Aloes pochodzi z Afryki i jest rośliną o mięsistych, podłużnych liściach. Tylko co on ma wspólnego ze wzmocnieniem? Otóż żel zawarty w liściach aloesu ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, polecany jest również na różnego rodzaju rany czy oparzenia.

Aloes przyspiesza regeneracje skóry

Prócz tych wszystkich znakomitych właściwości jedna zwłaszcza dla kobiet informacja jest drogocenna, ponieważ aloes przyspiesza regeneracje skóry co za tym idzie szybciej niweluje zmarszczki i opuchnięcia wokół oczu. Aloes jako roślina lecznicza stosowana jest w formie okładów ale i nie tylko. Sok z aloesu do picia wzmacnia odporność naszego organizmu i przyspiesza przemianę tkanki tłuszczowej. Jest niezbędny dla osób, które prowadzą zdrowy tryb życia ale i również osoby, które chcą sobie poprawić kondycję fizyczną śmiało mogą go pić. Poleca się go osobą, które chcą utracić zbędne kilogramy przy wykonywaniu ćwiczeń.

Sok i żel z aloesu

Sok i żel z aloesu można dostać w aptekach, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na jego zawartość w produkcie, który chcemy nabyć. Najlepiej będzie jeśli ustalimy sobie dolny limit jakim jest 15 procent. Ale po co płacić w aptece, skoro mamy aloes w doniczce? Wystarczy by sok wyciśnięty dodać do sosów, herbat czy innych napojów. Ale jeśli nie przypadnie nam do gustu smak aloesu polecam wszystkim dodać go do mocno zaparzonej herbatki malinowej, która zniweluje jego specyficzny smak.